Polska i Jugosławia w XX wieku
Invitation

The 9th edition of the International Conference „Poland and Yugoslavia in the 20th century” will be held on September 26-27, 2024.

The ceremonial inauguration of the first day of the conference will take place at the Main Library of the Kazimierz Wielki University in Bydgoszcz.

The conference is the result of cooperation between the Faculty of History of the Kazimierz Wielki University in Bydgoszcz with the Institute for Contemporary History in Belgrade.

W dniach 26-27 września 2024 r. odbędzie się IX edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Polska i Jugosławia w XX wieku”.

Uroczysta inauguracja pierwszego dnia konferencji będzie miała miejsce w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Konferencja jest efektem współpracy Wydziału Historycznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy z Instytutem Historii Współczesnej w Belgradzie.

Patronat honorowy nad konferencją objęli:

Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski

Projekt konferencji został dofinansowany w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Doskonała Nauka II” w ramach modułu „Wsparcie konferencji”. Wartość dofinansowania: 71 027,00 PLN, całkowita wartość 80 627,00 PLN.